Graduation Fever 7: AKV St. Joost Breda

Issue no5
okt / nov 2017
REMIX
Ilona Broeseliske, http://ilonabroeseliske.blogspot.com/
Ilona Broeseliske, http://ilonabroeseliske.blogspot.com/
Ilona Broeseliske, http://ilonabroeseliske.blogspot.com/
Lydia Weijers, http://www.lydiaweijers.com/
Thomas Rameckers, http://www.thomasrameckers.nl/
Thomas Rameckers, http://www.thomasrameckers.nl/
Tijl Frijns, http://www.tijlorlandofrijns.nl/
Tijl Frijns, http://www.tijlorlandofrijns.nl/
Tijl Frijns, http://www.tijlorlandofrijns.nl/
Marijke van Zuilen, tweelingonderzoek
Marijke van Zuilen, tweelingonderzoek
Marijke van Zuilen, tweelingonderzoek
Sil Krol, http://www.silkrol.blogspot.com/
Sil Krol, http://www.silkrol.blogspot.com/
Annika Šakić, http://sakic-annika.blogspot.com/
Rosa Kijne, http://www.rosakijne.com/
Rosa Kijne, http://www.rosakijne.com/
Miriam Donkers, http://www.miriamdonkers.nl/
Miriam Donkers, http://www.miriamdonkers.nl/
Tessa Dekker, Willeke & Sylvia, http://tessadekker.nl/
Lana Mesić, http://lanamesic.com/

De kleine groep aanstormende kunstenaars in Breda laat zich niet eenduidig typeren. Enkele talenten springen eruit: de zwarte touwen en exotische beelden van Ilona Broeseliske, de bijzondere schaduwen op de zwart-wit foto's van Lydia Weijers en de kritische sculpturen van Sil Krol.

De afstuderende fotografen zijn makkelijker te duiden. Zij hebben hun inspiratie dicht bij zichzelf en hun directe omgeving gezocht. Het levert beelden op die grappig zijn, ontroeren en af en toe medelijden opwekken. De persoonlijke inbreng brengt krachtige, authentieke beelden, maar toch verzandt het soms in stereotyperingen van onzekere jonge meisjes op zoek naar een eigen identiteit (de sekseratio op de afdeling fotografie is 13 vrouwen / 2 mannen), en begint het door de veelheid op een trucje te lijken. Alsof iedere student hetzelfde advies heeft gekregen.

Het zal de ligging van de academie zijn, verscholen tussen de bomen in een oud klooster, die uitnodigt tot zelfonderzoek. Ik ben benieuwd hoe het werk zich de komende jaren laat beïnvloeden door de boze buitenwereld.

Van 12 t/m 24 augustus laat de groep fotografiestudenten hun afstudeerwerk zien in het Trouwgebouw in Amsterdam.

Meer over de eindexamens op de kunstacademies in het augustus/septembernummer van METROPOLIS M.

Share this Article:
|Back to Top
Gerelateerd | Meest gelezen
Tijdschrift

Koop nu het
laatste nummer

Mail naar:
karolien [​at​] metropolism.com
(€9,95 incl verzending)

Neem nu een abonnement op Metropolis M en bespaar 40%!

Abonneer
Metropolis M Tijdschrift over hedendaagse kunst Nr 5 — 2017